SprávyTech

Samsung Galaxy Z Fold 2: lepší displej aj vynovená konštrukcia

Juhokórejský gigant Samsung predstavil niekoľko noviniek avšak ukázal aj niektoré detaily nového skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 2.

Samsung nový skladací smartfón Galaxy Z Fold 2 predstaví až 1. septembra, no teraz poodhalil aspoň niekoľko detailov pripravovanej novinky. Samsung ukáže svetu už druhú generáciu skladacieho smartfónu.

Druhá generácia skladacieho smartfónu však už nemá byť iba pre niekoľko stotisíc vyvolených užívateľov. Samsung má v pláne priniesť vylepšenú verziu skladacieho smartfónu, ktorá už bude skôr „bežným“ smartfónom.

Aj nová generácia skladacieho smartfónu však stále ostane pomerne veľkým zariadením. Samsung sa však pochválil, že v otvorenom stave bude mať smartfón hrúbku len 6 mm a menia bude aj medzera v zatvorenom stave.

Vylepšení sa však dočkal hlavne displej. V otvorenom stave bude mať displej dostatočne veľký na to aby ste mohli plnohodnotne pracovať s dvomi oknami. Displej novinky v otvorenom stave bude mať uhlopriečku až 7,6 palca s veľmi netradičným rozlíšením 1768×2208, pomerom strán 5:4 a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Diskusiu k smartfónu Galaxy Z Fold 2 nájdete na fóre.

Vynovené je aj krycie sklo. Ide o novú generáciu skla, ktorá by mala bezproblémovo fungovať za každého počasia. Aj naďalej však bude vonkajšia krycia vrstva z plastu takže sa treba opäť pripraviť na nepríjemné škrabance.

Aj vonkajší displej však poriadne narástol. Uhlopriečka bude 6,23 palca a tiež bude mať veľmi netradičné rozlíšenie 816×2260 bodov avšak musíte sa uspokojiť s frekvenciou 60 Hz. Pre väčšinu bežných operácií tak nebudete musieť otvárať smartfón a všetko vybavíte na vonkajšom displeji.

Zadnej strane bude kraľovať až trojica fotoaparátov s rozlíšením 12 + 12 + 12 Mpx. Hnacím motorom bude procesor Qualcomm Snapdragon 865+ s podporou 5G sietí. Majitelia smartfónu Samsung Galaxy Z Fold 2 sa budú môcť spoľahnúť aj na 12 GB RAM pamäte avšak došlo k zníženiu internej pamäte na 256 GB. Podporované však nebudú pamäťové karty.


Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung nový skladací smartfón Galaxy Z Fold 2 predstaví až 1. septembra, no teraz poodhalil aspoň niekoľko detailov pripravovanej novinky. Samsung ukáže svetu už druhú generáciu skladacieho smartfónu.


Samsung nový smartfón Galaxy Z Fold 2 oficiálne predstaví už 1. septembra. Čo však nepoteší bude cena nového smartfónu. Vyšplhá sa určite nad 2000 eur čo rozhodne nie je málo. Aj napriek zdokonaleniu konštrukcie a displeja však treba počítať s tým, že nové zariadenie bude stále pomerne krehké. Nedá sa tak čakať, že by sa Galaxy Z Fold 2 stal záležitosťou pre masy, skôr pôjde stále o smartfón pre niekoľko stoviek tisíc vyvolených.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button