OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Na Slovensku je druhá vlna koronavírusu, potvrdil to Marek Krajčí

Minister zdravotníctva Marek Krajčí potvrdil, že na Slovensku už máme druhú vlnu koronavírusu SARS-CoV-2. Krajčí to povedal po zasadaní anemickej komisie.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí pre malou chvíľou potvrdil, že na Slovensku už máme druhú vlnu ochorenia COVID-19. Krajčí zároveň požiada o opätovné zvolanie konzílium odborníkov.

Krajčí zároveň vyzval aby sa ľudia úplne vyhli cestovaniu do zahraničia. Je pravdepodobné, že Slovensko prehodnotí niektoré „zelené“ alebo inak bezpečné krajiny.

Máme pandemický plán

Mikas počas tlačovej konferencie povedal, že sa obával ešte oveľa väčšieho nárastu počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 ako sa budú Slováci vracať zo zahraničných dovoleniek.

“Osobne som sa bál, že tie čísla budú ešte väčšie, keď sa budú ľudia vracať z dovolenkových destinácií,” povedal hlavný hygienik Ján Mikas počas tlačovej konferencie po zasadnutí pandemickej komisie.

Tá pritom na dnešnom zasadnutí schválila aj pandemický plán, ktorý Slovensko použije aj pri práve prebiehajúcej druhej vlne ochorenia COVID-19.

Situácia pod kontrolou

Podľa hlavného hygienika aj ministerstva zdravotníctva je aktuálna epidemiologická situácia pod kontrolou a to aj napriek zhoršujúcej sa situácii.


COVID-19 (druhá vlna)

Na Slovensku je druhá vlna koronavírusu SARS-CoV-2. Ochorenie COVID-19 na Slovensku opäť naberá na sile a pribúda aj počet nových prípadov ochorenia.


Podľa Mareka Krajčího existuje aj plán pre prípad, že by sa ochorenia COVID-19 potvrdilo v niektorej z veľkých firiem. Úrad verejného zdravotníctva nechce ani v takomto prípade pristupovať k zatváraniu takýchto prevádzok.

Čestné vyhlásenie

Je otázne aké opatrenia príjme konzílium odborníkov, ktoré zvolanie bude požadovať minister zdravotníctva Marek Krajčí. Konzílium by sa malo zísť zajtra alebo vo štvrtok. Už skorej sa však objavili informácie, že aj v prípade druhej vlny sa nebudú zavádzať rovnako prísne opatrenia ako tomu bolo pri prvej vlne.

Sprísnenie však bude čakať na rodičov deti vracajúcich sa do školy. Krajčí bude požadovať aby deti pri návrate do školy predložili čestné vyhlásenie, že s rodičmi neboli kdekoľvek v zahraničí. Je jedno, že z ktorej krajiny by sa rodičia s deťmi vrátili.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

31 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button