Bleskové správySprávySvetTlačové správy

Slovensko poskytlo Libanonu humanitárnu pomoc a finančný príspevok

Dnes 11. augusta odletel do Bejrútu vládny špeciál Airbus A319 s vyše 6-tononovou zásielkou humanitárnej pomoci pre obyvateľov zasiahnutého mesta.

„Do Libanonu dopravíme náklad zdravotníckeho materiálu, potravín a liekov, čo sú komodity, ktoré obyvatelia ťažko skúšaného Bejrútu potrebujú momentálne najviac,“ spresnil minister vnútra Roman Mikulec s tým, že let vládneho špeciálu potrvá vyše troch hodín. Zároveň vyzdvihol profesionálnu prácu koordinačného tímu podieľajúceho sa na kompletizácii humanitárnej pomoci.

Realizácia tejto pomoci je výsledkom koordinácie rezortov vnútra, zahraničných vecí, obrany a zdravotníctva. „Osud zranených nám nie je ľahostajný a chceme priložiť pomocnú ruku k dielu. V tejto humanitárnej pomoci budú primárne zahrnuté lieky proti bolesti, infúzna terapia, obväzy či vaty. Ide o lieky a zdravotnícky materiál na ošetrovanie a liečbu zranených v hodnote približne 45 000 eur,“ povedala štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva SR Jana Ježíková.


Viac o výbuchu v Bejrúte


Súčasťou nákladu sú aj dve tony trvanlivých potravín, ktoré poskytla organizácia Človek v ohrození a ďalší zdravotnícky materiál od Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. 

Finančná pomoc vo výške 100.000 eur z rozpočtu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR je určená Libanonskému humanitárnemu fondu, ktorý spravuje Humanitárna agentúra OSN (OCHA).

„Slovensko súcití s ťažko zasiahnutým libanonským obyvateľstvom a svoju solidaritu vyjadruje konkrétnou materiálnou i finančnou humanitárnou pomocou. Veľmi si vážim snahu pomôcť Bejrútu zo strany slovenskej verejnosti, ako aj mimovládnych organizácií, ktoré organizujú finančné zbierky a zároveň prispeli cenným materiálom do aktuálne zasielanej pomoci,“ uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Zdroj
Ministerstvo vnútra SR
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button