Bleskové správySlovenskoSprávy

20-ročný vodič spôsobil nehodu pri ktorej zomrel 18-ročný spolujazdec

V utorok 11. 08. 2020 sa v nočných hodinách okolo 22.20 stala na ceste III/1979 v obci Dolná Maríková v časti Kátlina smrteľná dopravná nehoda.

K dopravnej nehode malo dôjsť podľa polície tak, že 20-ročný vodič jazdil na vozidle zn. Škoda v obci Dolná Maríková v časti Kátlina v smere k centru obce Dolná Maríková, pričom pri prejazde ľavotočivou zákrutou narazil do betónového stĺpu elektrického vedenia.

Následne bolo vozidlo odhodené späť na vozovku, kde ostalo stáť. Pri dopravnej nehode 18-ročný spolujazdec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 0,70 mg/l (1,46 promile) alkoholu v dychu.

„Vyšetrovateľ z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie pre zločin usmrtenia, pričom v danom prípade hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla polícia na Facebooku.

„Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky,“ vyzvala polícia.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button