PočasieSlovenskoSprávy

Aj vo štvrtok bude veľmi teplo. Objavia sa prehánky aj búrky

Aj blížiaci sa koniec pracovného týždňa bude poriadne horúci. Štvrtok cez deň teplota stúpne až na 32 stupňov.

Dôležité
  • NOC: teplota od 12 až do 17°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 3 a pri búrkach ojedinele okolo 10 mm
  • DEŇ: teplota od 27 až do 32°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 5 a pri búrkach ojedinele okolo 20 mm

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku jasno až polojasno. Spočiatku pri zväčšenej oblačnosti ojedinele doznievanie prehánok a búrok. Nadránom sa môže ojedinele objaviť hmla alebo nízka oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota  sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. V dolinách a kotlinách bude miestami chladnejšie a teplota sa bude pohybovať od 6 až do 11°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. V Above a na Zemplíne bude v noci fúkať severný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h.


Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.


Až 32 stupňov

Aj počas zajtrajšieho dňa bude jasno až polooblačno a miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa môžu počas dňa objaviť prehánky alebo búrky. Zrána sa tiež môže objaviť ojedinele hmla. Naďalej však bude veľmi teplo.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 27 až do 32°C. Na Orave, Liptove a hornom Spiši však bude o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 25°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 18°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať na väčšine územia slabý premenlivý a na západe prevažne juhovýchodný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h. Pri búrkach môže vietor prechodne zosilnieť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button