PočasieSlovenskoSprávy

Aj v piatok potrápia vysoké teploty a búrky

Záver pracovného týždňa bude mimoriadne horúci a dusný. Teplota stúpne až na 32 stupňov a potrápiť môžu aj búrky.

Dôležité
  • NOC: teplota od 15 do 20°C, slabý vietor, zrážky do 5 a pri búrkach ojedinele okolo 20 mm
  • DEŇ: teplota od 26 do 31°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 5 a pri búrkach ojedinele 10 až 40 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine Slovenska jasno až polooblačno a miestami až oblačno, a to najmä na západe. Ojedinele sa objavia prehánky alebo tiež búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 15 až 20°C. V dolinách a kotlinách však bude väčšinou chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 10 až do 15°C.

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska fúkať prevažne slabý vietor, ktorý však pri búrkach môže prechodne zosilnieť.


Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.


Cez deň 32

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska polooblačno až oblačno. Dopoludnia bude vo východnej polovici zmenšená oblačnosť. Miestami sa tiež objavia prehánky alebo aj intenzívne a s krúpami búrky. Počas zajtrajšieho dňa bude dusno.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 26 až do 31°C. Na Orave a pod Tatrami bude však lokálne aj chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 16°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať väčšinou slabý a v južnej polovici západného Slovenska juhovýchodný až južný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h. Pri búrkach však môže vietor prechodne zosilnieť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button