Bleskové správySlovenskoSprávy

Matovič navrhuje aby deti v škole mali rúška celý deň

Slovenský premiér Igor Matovič navrhuje aby mali deti rúška celý deň počas využívania. Na Facebooku je za to pod paľbou kritiky.

Slovenský premiér Igor Matovič navrhuje aby mali deti rúška počas prvých dvoch týždňov vyučovania v škole počas celého dňa. Premiér to napísal na Facebooku počas rokovania konzília odborníkov. „Navrhol som preto na práve prebiehajúcom konzíliu, aby sme pre istotu a ochranu nariadili povinnosť mať rúška aj v triede počas prvých 2 týždňov v škole,“ napísal Matovič na Facebooku. Slovensko aktuálne už čelí druhej vlne pandémie ochorenia COVID-19.

Opäť ako v prípade prvej vlny pandémie zhadzuje zodpovednosť Matovič na iných. Tento krát sa v statuse ohradil proti rozhodnutiu prezidentky, ktorá vrátila na prekovanie zákon elektronických komunikáciách. Ten mal umožniť aby úrady verejného zdravotníctva získali údaje o ľuďoch, ktorí sa vrátili z rizikovej krajiny. Operátori by však ukladali lokalizačné údaje všetkých zákazníkov aj bez ich súhlasu. Podobnú legislatívu pritom už raz Matovičovej vláde stopol Ústavný súd.

„Lenže … čo v prípade, ak rodičia zodpovední nebudú a zataja, že v takej krajine boli a ohrozia ostatné deti v škole? Pani prezidentka vetovala zákon, ktorý by nám nezodpovedníkov identifikoval. Bohužiaľ,“ uviedol Igor Matovič v statuse na Facebooku.

Za návrh na povinné nosenie rúšok sa však v komentároch zdvihla vlna kritiky. „Môj syn je alergik a astmatik, neviem si predstaviť že by sedel v škole v rúšku. Veď by po tretej hodine odpadol a to nevravím o bolesti hlavy čo by mal,“ napísala Andy.

„No, neviem či dám syna do školy ak má mať rúško čo i len 1 deň v škole po celú dobu vyučovania. My sme boli cely čas opatrní a nemienim doplácať na nezodpovedných,“ sťažoval sa Tomáš.

A podobných komentárov pod príspevkom Igora Matoviča je viacero. Paradoxom však je, že zatiaľ ani samotné školy nevedia ako budú od začiatku nového školského roka fungovať. Ministerstvo školstva plánuje plán zverejniť až 18. augusta. Školy tak budú mať len dva týždne na prípravu na normálne fungovanie.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button