Bleskové správySlovenskoSprávy

Ministerstvo vnútra spustilo výberové konania na prednostov 15-tich okresných úradov

Vo štvrtok 13. augusta 2020 spustil rezort vnútra proces výberového konania na zvyšných 15 neobsadených postov prednostov okresných úradov.

Na stránke Ministerstva vnútra nájdu potenciálni uchádzači všetky dôležité informácie o tom, ako sa môžu do procesu výberového konania zapojiť.

„Od uchádzačov požadujeme minimálne trojročnú skúsenosť s riadením kolektívu pracovníkov (minimálne 15 ľudí), minimálne dvojročnú skúsenosť s prácou v štátnej alebo verejnej správe a trestnú a morálnu bezúhonnosť,“ uviedlo Ministerstvo vnútra.

Kandidáti vyplnia prostredníctvom krátkeho formulára všetky požadované informácie a následne ich odošlú cez webovú stránku rezortu. Každá prihláška musí obsahovať titul, meno a priezvisko, životopis a profesijnú víziu, ktorú chce kandidát ako prednosta v rámci svojej funkcie realizovať. Takto vyplnené prihlášky môžu záujemcovia zasielať do 30. augusta 2020.

„Pri výbere prednostov kladie rezort dôraz na maximálnu mieru profesionality a transparentnosti. Z tohto dôvodu vznikla odborná komisia zložená z vedúcich pracovníkov ministerstva vnútra SR a Úradu vlády SR. Miesto v komisii rezort ponúkol aj mimovládnej organizácii Transparency International Slovensko. Hoci našu ponuku privítala a ocenila, uviedla, že sa z kapacitných dôvodov nebude môcť do procesu zapojiť,“ doplnilo Ministerstvo vnútra.

Komisia posúdi všetky doručené žiadosti a vybraní kandidáti, ktorí splnia požadované náležitosti, budú prizvaní na samostatné vypočutia.

Rezort vnútra odhaduje, že všetky vypočutia kandidátov by mohli byť uzatvorené do konca septembra 2020. Víťazní kandidáti budú následne odporučení ministrovi vnútra na vymenovanie.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button