Bleskové správySprávySvet

Protesty v Bielorusku pokračovali štvrtú noc. Zomreli už dvaja ľudia

Demonštrácie v Bielorusku proti výsledkom víkendových prezidentských volieb pokračovali štvrtú noc. Opäť sa nezaobišli bez zatýkania, zranení a pribudlo aj ďalšie úmrtie.

Demonštrácie proti výsledku víkendových prezidentských volieb pokračovali v Bielorusku aj počas predchádzajúcej noci. Opäť sa nezaobišli bez stretov demonštrantov s policajtmi, aj keď podľa tvrdení niektorých médií boli menej brutálne.

Bieloruské ministerstvo vnútra potvrdilo, že počas nočných demonštrácií opäť zatkli aj ďalších 700 demonštrantov a počet zatknutých dosiahol už viac ako 6000. ​

“Za účasť na nepovolených akciách (policajti) zadržali asi 700 ľudí. Nepokoje v krajine už nie sú hromadné, ale miera agresie proti strážcom zákona zostáva vysoká,” uviedlo bieloruské ministerstvo vnútra.

Násilné straty polície a demonštrantov v Bielorusku stáli život už dvoch ľudí. Prvý človek zomrel po zrážke s policajným autom. Včera začali policajti strieľať aj ostrými nábojmi. Aj včera na jednom z miest použili slzotvorný plyn a gumové projektily.

Viac o situácii v Bielorusku:

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button