Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Slovensko má ďalšie úmrtie, v karanténe zostali zamestnanci nemocnice

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura zomrelo 80-ročná žena na COVID-19. V karanténe skončilo päť zamestnancov nemocnice.

V košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura zomrela ešte v stredu 80-ročná pacientka s ochorením COVID-19. Nemocnica jej úmrtie však potvrdila až dnes. “Ako hlavná príčina smrti bola klinicky i pitvou stanovená bronchopneumónia,” povedala Alžbeta Mohyláková z komunikačného oddelenia.

Problémom však je, že pacientka nebola izolovaná na infekčnom oddelení, ale bola na internom oddelení. To, že pacientka trpela ochorením COVID-19 zistila nemocnica až po jej smrti.

V karanténe tak skončili aj niektorí zamestnanci nemocnice, ktorí s pacientkou prišli do priameho kontaktu. “V karanténe je päť zamestnancov, ktorí boli exponovaní natoľko, aby hrozilo riziko ich nákazy,” doplnila Mohyláková.

Až v pondelok plánuje nemocnica otestovať všetkých zamestnancov nemocnice a tiež pacientov, ktorí s nakazenou ženou prišli do kontaktu.

Slovensko má po dnešnom dni teda už 32 úmrtí na ochorenie COVID-19. Do dnešných štatistík ešte úmrtie započítané nebolo.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button