Bleskové správySprávySvet

Tisíce Britov sa zrejme na rýchlo pokúsi vrátiť domov

Desaťtisíce Britom sa zrejme na rýchlo pokúsi vrátiť domov pre zaradenie viacerých krajín medzi rizikové. Po návrate z týchto krajín by museli absolvovať povinnú karanténu.

V snahe vyhnúť sa povinnej dvojtýždňovej karanténe sa zrejme do vlasti budú chcieť vrátiť desaťtisíc Britov. Tí sa včera večer dozvedeli, že pri návrate do vlasti z niektorých krajín budú musieť absolvovať povinnú karanténu.

Povinná karanténa sa týka napríklad Francúzska, Holandska, Malty, Monaka a tiež niektorých britských zámorských území. Vláda prijala prísne opatrenia na rýchlo a opatrenie vyvolalo paniku medzi britskými občanmi, ktorí dovolenkujú v zahraničí.

Britské aerolinky posilňujú lety a na niektoré lety napríklad z Paríža, či Amsterdamu nasadia kapacitnejšie lietadlá. I tak však zrejme v zahraničí uviaznu tisíce britských občanov, ktorí sa tak nevyhnú povinnej karanténe.

Problémy hlási aj prevádzkovateľ eurotunela pod Lamanšským prielivom. Spoločnosť varovala, že kapacita tunela je plne obsadená. Turisti vracajúci sa do Veľkej Británie by sa nemali snažiť dostať k tunelu bez platného lístka, inak môžu uviaznuť v dlhých kolónach.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button