Bleskové správyFinancieSlovenskoSprávyVideá

Vláda rozdelí 50 miliónov eur sestrám, policajtom aj hasičom

Slovenský premiér Igor Matovič na včerajšej tlačovej konferencii potvrdil, že hasiči, policajti aj zdravotné sestry dostanú mimoriadne odmeny.

Vláda na odmeny pre policajtov, hasičov, zdravotným sestrám a vojakom rozdelí 50 miliónov eur. Počas tlačovej konferencie zatiaľ nepadli konkrétne podmienky rozdeleniam odmien.

Počas tlačovej konferencie nepadla informácia o hasičoch avšak Igor Matovič na Facebooku potvrdil, že odmena sa bude týkať aj hasičov. Odmena by mala byť určená pre tých, čo bili v prvej línii v boji s ochorením COVID-19.

„Práve som volal s ministrom vnútra Romanom Mikulcom a pripomenul mi, že sme sa pri rozdelení odmeny 50 miliónov eur bavili aj o hasičoch a akosi som ich včera na tlačovke zabudol spomenúť … ÁNO JASNÉ – bude sa týkať aj hasičov, ktorí boli v nasadení kvôli Covid-19. Veď čo by sme si počali napríklad bez hasičov, ktorí vytrvalo testovali ľudí v karanténnych centrách? Dík, chlapi,“ uviedol Matovič na Facebooku.

Mimoriadnu odmenu by mali dostať aj zamestnanci domov sociálnych služieb. O rozdelení odmeny sa však bude musieť dohodnúť ministerstvo práce, ministerstvo vnútra a ministerstvo zdravotníctva.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button