OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy
Odporúčame

Pondelok: Začiatok pracovného týždňa znepríjemnia dážď a búrky

Zajtra sa na väčšine územia Slovenska objavia prehánky, dážď a aj intenzívne búrky s krúpami. Aj počas zajtrajšieho dňa bude dusno.

Dôležité
  • NOC: teplota od 14 až do 19°C, slabý vietor, zrážky do 10 a pri búrkach ojedinele 10 až 40 mm
  • DEŇ: teplota od 23 až do 28°C, vietor do 25 km/h, zrážky do 15 a pri búrkach miestami 15 až 30 avšak ojedinele okolo 50 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne oblačno a ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach sa treba pripraviť aj na prehánky alebo dážď. Ojedinele sa môžu objaviť aj búrky a to aj intenzívne a s krúpami. V údoliach sa môže zrána objaviť ojedinele hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 až do 19°C. V dolinách bude miestami aj chladnejšie a teplota sa bude pohybovať do 11°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor, ktorý však môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Potrápia búrky

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska prevažne oblačno. Na viacerých miestach sa treba pripraviť aj na prehánky alebo dážď. Miestami sa objavia i búrky a to aj intenzívne a s krúpami. Zrána sa môže ojedinele objaviť hmla. Počas zajtrajšieho dňa bude dusno.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra na väčšine územia Slovenska pohybovať od 23 až do 28°C. Na Kysuciach, Orave, pod Tatrami a na Horehroní však bude lokálne chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 14°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia fúkať slabý a postupne prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h, ktorý však môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button