Bleskové správyPočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

SHMÚ varuje pred búrkami na takmer celom Slovensko

Slovenský hydrometeorologicky ústav vydal na dnes výstrahu prvého stupňa pred búrkami na takmer celom Slovensku s výnimkou niektorých okresov.

Výstrah s výnimkou okresov Bratislava, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta a Šaľa platí pre celé Slovensko. Výstraha pritom trvá až do večerných hodín.

V takmer všetkých okresoch Slovenska je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť od 20 až do 40 mm a nárazy vetra môžu dosiahnuť rýchlosť od 65 až do 85 km/h.

Výstrahy pred búrkami dnes platia pre takmer celé Slovensko. (zdroj: SHMÚ)

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ varuje Slovenský hydrometeorologický ústav vo výstrahe pred búrkami.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button