Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávyTech
Odporúčame

Facebookom sa šíri falošný profil Mareka Krajčího. Láka na podvodnú súťaž

Na Facebooku sa objavil podvodný profil ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý láka na podvodnú súťaž.

Podvodné súťaže na Facebooku sa stávajú častým spôsobom ako obrať ľudí o peniaze. Podvodníci sa neraz vydávajú za známe značky aj osobnosti a snažia sa od obetí vylákať osobné údaje, či priamo peniaze.

Mnoho krát podobné súťaže končia aj infikovaním účtu nevinnej obete, ktorá takto často aj nevedomky šíri informácie o podvodných účtoch.

Terčom útočníkov sa stal aj slovenský minister zdravotníctva Marek Krajčí. Na Facebooku sa objavil jeho falošný profil, ktorý láka na neexistujúce výhry.

Falošný profil slovenského ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Útočníci, v tomto prípade zrejme zo zahraničia, použili dokonca aj niekoľko fotiek ministra aby vzbudili väčšiu dôveru. Ako príspevok dokonca použili jeho titulnú fotku, ktorú mal na svojom profile v čase volieb.

Opäť tak platí, že v prípade Facebooku je vždy dôležité sledovať akú stránku lajkujete alebo jej zverujete akékoľvek údaje. Stránky známych značiek a profily známych osobností spoznáte aj podľa ich overenia. Overený profil má napríklad aj slovenský premiér Igor Matovič.

Premiér Igor Matovič má overený profil. Znamená to, že ide o jeho prvý profil a Facebook overil jeho totožnosť.

Rovnako platí, že žiadna dôveryhodná stránka nebude od vás pýtať žiadne osobné údaje. Potrebné údaje na kontaktovanie totiž administrátor stránky vidí, keď stránke napíšete správu alebo pridáte komentár.

V minulosti podvodníci kontaktovali ľudí na Facebooku a často im oznamovali, že vyhrali v podvodnej súťaží. Na overenie často požadovali zaplatiť kartou menši, či väčšiu sumu.

Falošnú stránku Mareka Krajčího sme nahlásili Facebooku a kontaktovali aj ministerstvo zdravotníctva. Stále však platí, že pri komunikácii na sociálnych sieťach by ste mali byť opatrní.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button