Bleskové správySlovenskoSprávyVideá

V obci Klížská Nemá́ museli hasiči evakuovať̌ domov dôchodcov

Najmä západné Slovensko dnes zasiahli silné búrky sprevádzané prívalovými dažďami.

Prívalové́ dažde si vyžiadali nárast výjazdov hasičov aj v Nitrianskom kraji. Najhoršia situácia je v západnej a strednej časti okresu Komárno, kde je okrem profesionálov v pohotovosti aj 20 dobrovoľných hasičských zborov obcí.

V obci Klížská Nemá́ museli hasiči evakuovať̌ klientov z domova dôchodcov do vedľajšej budovy z dôvodu, že je objekt vytápaný́. Na okresnom riaditeľstve HaZZ v Komárne je pre potreby ďalších evakuácií pripravený́ v pohotovosti evakuačný́ autobus.

Hasiči v spomínanom okrese prijali minimálne 30 žiadostí o pomoc, ktoré́ postupne vybavujú́.

Výjazdy hasičov v súvislosti s dažďom

V súvislosti s dažďom, ktorý zasiahol najmä západné Slovensko, zasahovali hasiči v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji.

Najkritickejšia situácia je v meste Senec, kde hasiči doposiaľ zasahovali na 26 miestach, vo Veľkom Bieli 3-krát a v Boldogu 2-krát.

V Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 20 udalostiam, v Nitrianskom k 8 a v Žilinskom kraji k 6 udalostiam. Vo všetkých prípadoch išlo o odčerpávanie prebytočnej vody zo zatopených parkovísk, rodinných domov a záhrad.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button