Bleskové správySlovenskoSprávy

Hasiči pre búrky zasahovali viac ako 100-krát

Pre silné búrky zasahovali hasiči na celom Slovensku viac ako 100-krát. Hasičom za ich prácu poďakoval aj minister vnútra.

V súvislosti s prívalovým dažďom, ktorý zasiahol najmä územie západného Slovenska uskutočnili hasiči doposiaľ 102 výjazdov.

Najvážnejšia situácia bola v Trnavskom a v Bratislavskom kraji. V Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 35 udalostiam a z toho až 31-krát zasahovali v okrese Dunajská Streda.

V Bratislavskom kraji zasahovali 34-krát, pričom až 28-krát bola ich pomoc potrebná v meste Senec. Hasiči v Nitrianskom kraji zasahovali v súvislosti so silným dažďom 26-krát a v Žilinskom kraji boli vyslaní k 7 udalostiam.

Vo všetkých prípadoch išlo najmä o odčerpávanie vody zo zatopených rodinných domov, pivníc, garáži a parkovísk. Na mnohých miestach hasiči stále zasahujú.

Zasahujúcim hasičom poďakoval na Facebook aj minister vnútra Roman Mikulec. „Ďakujem veľmi pekne za fantastickú prácu a rovnako ďakujem aj desiatkam dobrovoľných hasičov, ktorí im sekundovali na mnohých miestach. V mnohých oblastiach zásahy pokračujú aj v týchto chvíľach, verme, že počasie sa už ustáli,“ napísal Mikulec na Facebooku.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button