Bleskové správyFinancieSlovenskoSprávy

Mimoriadnu odmenu dostanú aj lekári aj iní zamestnanci v zdravotníctve

Ministerstvo zdravotníctva a premiér Igor Matovič informovali o úprave podmienok pre vyplatenie mimoriadne odmeny, ktorú schválila vláda.

Minulý týždeň premiér Igor Matovič informoval o balíku 50 miliónov eur, ktoré sú určené na mimoriadne odmeny pre zdravotné sestry, policajtov, či vojakov. Mimoriadne odmeny získajú aj zamestnanci domov sociálnych služieb.

Dnes však premiér Igor Matovič zmenu podmienok vyplatenia mimoriadnych odmien pre zdravotníkov. „Včera večer som absolvoval rozhovor s pánom ministrom zdravotníctva Marekom Krajčim, ktorého výsledkom je, že odmenu za nasadenie dostanú všetci zdravotníci, ktorí reálne riskovali v prvej línii. T.j. keď doteraz sa hovorilo len o zdravotných sestrách, nakoniec to budú aj sanitári, záchranári, pracovníci dopravnej zdravotnej služby, lekári … a dúfam, že som si to dobre zapamätal a nikoho som nezabudol,“ uviedol premiér Igor Matovič na Facebooku.

Vyplatenie mimoriadnych odmien pre všetkých zdravotníkov neskôr potvrdilo aj samotné ministerstvo zdravotníctva. „Minister zdravotníctva Marek Krajčí diskutoval s predsedom vlády Igor Matovičom. Dohodli sa, že poďakovanie za nasadenie vo forme finančnej odmeny dostanú všetci zdravotníci, ktorí reálne riskovali v prvej línii. Odmenení tak budú zdravotné sestry, sanitári, záchranári, pracovníci dopravnej služby či lekári. Ďakujeme,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva SR.

Ministerstvo sa zároveň poďakovala všetkých pracovníkov za zvládnutie prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19. „Všetkým zdravotníckym pracovníkom patrí VEĽKÁ VĎAKA za ich prácu v čase pandémie,“ doplnilo ministerstvo.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button