Bleskové správySlovenskoSprávy

Na Bajkalskej ulici auto zrazilo chodkyňu a cyklistka narazila do auta

V poludňajších hodinách zaznamenali policajti hneď dve dopravné nehody na Bajkalskej ulici v Bratislave, ktorých boli účastní tí najzraniteľnejší v cestnej premávke – a to chodkyňa a cyklista.

K prvej nehode došlo na priechode pre chodcov. Osobné auto Škoda Fabia prechádzalo od Trnavskej cesty smerom na Prievozskú ulicu.

„Pri prechádzaní po Bajkalskej ulici z doposiaľ presne nezistených príčin narazilo do 34-ročnej ženy, ktorá cez cestu prechádzala cez vyznačený priechod pre chodcov. Alkohol u vodiča zistený nebol. Na zistenie prítomnosti alkoholu v tele chodkyne bol nariadený odber krvi,“ uviedla polícia.

Pri náraze utrpela žena zranenia, s ktorými bola prevezená do jednej z bratislavských nemocníc.

Krátko po zadokumentovaní tejto dopravnej nehody sa dopravní policajti presunuli na ďalšiu dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k zrážke auta s cyklistom. Cyklistka nedávala pozor a narazila do auta, ktoré vychádzalo z čerpacej stanice. So zranením nohy bola prevezená na ošetrenie do nemocnice.

Bajkalská ulica je v Ružinove po Trnavskej ceste podľa polície druhým najnehodovejším úsekom. Na tejto ulici je hustá premávka, na ktorej vznikajú kolóny a často dochádza k dopravným nehodám a škodovým udalostiam.

„Opäť vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali dopravné predpisy. Nezabúdajte na to, že ohľaduplnosť a rešpekt v mestskej premávke, kde sa stretávajú chodci, cyklisti a vodiči áut, aj prostriedky mestskej hromadnej dopravy, na prvom mieste,“ varovala polícia na Facebooku.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button