Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Novým štátnym tajomníkom ministerstva vnútra bude Vendelín Leitner

Návrh na jeho vymenovanie predložil na rokovanie kabinetu minister vnútra Roman Mikulec v stredu 19. augusta 2020.

Vendelín Leitner od 24. augusta 2020 vystrieda na poste štátneho tajomníka rezortu vnútra Lukáša Kyselicu, ktorý 28. júla 2020 odstúpil z funkcie.

Po svojom predchodcovi preberie rozsiahlu agendu, konkrétne ide najmä o Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Horskú záchrannú službu, sekciu krízového riadenia MV SR, sekciu legislatívy a právnych služieb MV SR, Letecký útvar MV SR, Migračný úrad MV SR a Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality.

„Verím, že všetky moje dlhoročné skúsenosti z rezortu obrany dokážem zužitkovať v prospech Ministerstva vnútra SR. Uvedomujem si výzvu, ktorá predo mnou stojí a o to s väčšou pokorou som sa ju rozhodol prijať. Urobím všetko preto, aby som bol pomocou, ktorá posunie ministerstvo vnútra dopredu,“ povedal Vendelín Leitner.

Vendelín Leitner vyštudoval vysokú vojenskú technickú školu, od roku 1981 až do roku 2007 pôsobil v ozbrojených silách Slovenskej republiky na rôznych pozíciách od nižšieho, stredného až po vrcholový manažment. V rokoch 1995 až 1998 pôsobil v Spojených štátoch ako diplomat, poverený pridelenec obrany Slovenskej republiky, neskôr v rokoch 2000 až 2006 bol riaditeľom vojenskej spravodajskej služby. Od roku 2008 až po súčasnosť zastával vedúce pozície v spoločnosti Allianz-Slovenská poisťovňa.

„Pána Leitnera poznám dlhé roky z nášho predošlého pôsobenia na ministerstve obrany, považujem ho za veľkého profesionála, ktorý na svoju prácu kladie náležitý dôraz. Som rád, že budeme môcť spoločne pracovať na zmene, ktorá je v tomto rezorte a spoločnosti veľmi potrebná,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Zdroj
Ministerstvo vnútra SR
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button