Bleskové správySlovenskoSprávy

Polícia zasahuje na kúpalisku v Podhájskej

Polícia na Facebooku informovala, že od včerajšieho večera zasahuje na kúpalisku v Podhájskej a prešetruje environmentálnu kriminalitu.

Už od včerajšieho neskorého večera a v priebehu dnešného dňa policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu z prezídia Policajného zboru zasahujú v obci Podhájska. Ide o policajnú akciu „PRAMEŇ“ v objekte kúpaliska.

Spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami, zabezpečujú dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie. „Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu,“ uviedla polícia.

Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami. Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.

„Upozorňujeme, že momentálne nie je umožnený vstup do objektu kúpaliska v obci Podhájska, a to až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. Predpokladáme, že polícia tu skončí svoju činnosť v priebehu dnešného dňa,“ doplnila polícia na Facebooku.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button