Bleskové správySlovenskoSprávy

Skončilo vedenie FN v Trenčíne aj ekonomický riaditeľ NTS v Bratislave

Marek Krajčí dnes odvolal vedenie Faktultnej nemocnice v Trenčíne aj ekonomického riaditeľa Národnej transfúznej služby v Bratislave. Krajčí hovorí o „biznis chobotnici“.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes odvolal ekonomického riaditeľa Fakultnej nemocnice Trenčín Mareka Šedíka a tiež celé vedenie tejto fakultnej nemocnice. Odvolal tiež ekonomického riaditeľa Národnej transfúznej služby Bratislava Adama Kalužaya.

Dôvodom je podľa vyjadrenia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího  “biznis chobotnica”, ktorá vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne a Národnej transfúznej službe v Bratislave pôsobila.

Nájsť nového šéfa Fakultnej nemocnice v Trenčíne bol podľa Krajčího problém. Minister informoval, že tam pôsobí “trenčiansky Kočner”, ktorý nemá problém vyhrážať sa i fyzicky ohrozovať.

Minister Krajčí napokon našiel vhodného človeka na post riaditeľa a to bývalého profesionálneho vojaka Tomáša Janíka, ktorý aktuálne pôsobí ako manažér.

Fakultnú nemocnicu v Trenčíne, tak povedie človek bez medicínskeho vzdelania, ktorí navyše nemá žiadne skúsenosti zo zdravotníctvom a prácou v zdravotníctve.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button