OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy

Nedeľa: prichádza ochladenie, prehánky dážď aj búrky

V nedeľu prídu prehánky, dážď aj búrky. Ochladí sa a potrápiť môžu najmä intenzívne búrky.

Dôležité
  • NOC: teplota od 15 až do 20°C, sever okolo 13°C, vietor od 10 až do 30 km/h a nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 mm a pri búrkach ojedinele 20 až 40 mm
  • DEŇ: teplota od 23 až do 28°C, sever okolo 21°C, vietor od 10 až do 30 km/h, zrážky do 10 mm a pri búrkach ojedinele 20 až 40 mm

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku väčšinou jasno až polojasno. Na západe a postupne aj na ostatnom území Slovenska bude oblačno až zamračené. Miestami sa tiež objavia prehánky alebo dážď. Ojedinele sa tiež môžu objaviť aj intenzívne búrky a to najmä na západnom a strednom Slovensku.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 15 až do 20°C. Na Orave a pod Tatrami však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 13°C.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať väčšinou slabý a na západe a postupne na celom území severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý však v nárazoch ojedinele zosilnie až na 50 km/h. Pri búrkach môže vietor prechodne zosilnieť.

Prichádza ochladzovanie

Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá a na strednom a východnom Slovensku prevažne veľká oblačnosť. Na mnohých miestach sa zajtra treba pripraviť na dážď a prehánky. Ojedinele sa tiež môžu počas dňa objaviť aj intenzívne búrky. Na západe sa zrážky objavia len ojedinele a popoludní nastane zmenšenie oblačnosti. Príde ochladenie.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra počas dňa pohybovať od 23 až do 28°C. Žilinskom kraji a na Spiši však bude ešte o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 21°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov príde ochladenie na 14°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať severozápadný až severný vietor o maximálnej rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V Banskobystrickom kraji bude fúkať prevažne slabý vietor. Pri búrkach však môže vietor prechodne zosilnieť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button