Bleskové správySprávySvet

100-tisíc ľudí v uliciach Minsku bolo aj dnes. Lukašenko hrozí armádou

Demonštrácie v Minsku sa odohrali aj dnes. Podľa odhadov sa na nich zúčastnilo asi 100-tisíc ľudí. Lukašenko pohrozil nasadením armády.

Masové demonštrácie v Bielorusku pokračovali aj dnes. Podľa niektorých odhadov sa na dnešných demonštráciách v hlavom meste Minsk mohlo zúčastniť až 100-tisíc ľudí.

Demonštrácie však dnes prebiehali zväčša pokojne. Demonštranti sa zhromaždili na Námestí nezávislosti v hlavnom meste Minsk. Demonštranti skandovali heslá ako “sloboda” a “nezabudneme, neodpustíme”.

Bezpečnostné zložky však zablokovali mnohé stanice metra a poriadkové sily sa blížia ak k Námestiu nezávislosti. Podľa miestnych médií sa k námestiu blížia policajti s vodnými delami. Veliteľ policajných jednotiek zároveň vyzval, aby sa ľudia k námestiu radšej nepribližovali.

Lukašenko však cez ministerstvo obrany pohrozil nasadením armády. Ak by na protestoch došlo k násilnostiam, tak zasiahne armáda a nie polícia.

Viac o dianí v Bielorusku

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button