Bleskové správySlovenskoSprávy

Zajtra bude zasadať Ústredný krízový štáb. Rozhodne o patreniach

Ústredný krízový štáb bude zajtra rozhodovať aj o námietkach športovcov proti opatreniam, ktoré mali pôvodne platiť od septembra.

Ústredný krízový štáb bude zajtra rozhodovať o ďalšom postupe v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Okrem iného budú rozhodovať aj o opatreniach, ktoré zrejme začnú platiť od septembra.

Už skorej avizoval hlavný hygienik sprísnenie opatrení na hromadných podujatiach. S tými však nesúhlasili najmä športové zväzy. Hygienici chceli totiž hromadné akcie od septembra obmedziť na 1000 ľudí vonku a na 500 ľudí vnútri.

Hygienici so športovými zväzmi zišli dnes na Úrade vlády. Dnes sa v priestoroch Úradu vlády uskutočnilo rokovanie splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport Karola Kučeru so zástupcami športových zväzov na Slovensku, ako aj organizátormi maratónov v Bratislave a Košiciach.

Zo stretnutia vyplynuli návrhy opatrení pre športovcov a športové podujatia v aktuálnej epidemiologickej situácii v SR, ktoré by mali byť prerokované za účasti štátneho tajomníka MŠVVŠ SR I. Husára na zasadnutí Ústredného krízového štábu, resp. na konzíliu odborníkov – epidemiológov.

Športové zväzy napríklad navrhujú až 50% obsadenosť kapacity štadiónov, možnú špeciálnu dĺžku karantény pre vrcholových športovcov a tiež napríklad opatrenia pre pozitívne testovaných športovcov zo zahraničia. Zväzy však navrhli aj opatrenia pre športovcov pri cestovaní do zahraničia, prístup pre športovcov do telocviční a bazénov, najmä pri školách po 15:00 hod a tiež navrhli spresniť definíciu hromadných podujatí.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button