PočasieSlovensko

Streda: Cez deň až 31 stupňov a na horách víchrica

Cez teplota klesne a cez deň sa však teplota vyšplhá až na 31 stupňov. Na horách sa nad pásmom lesa zajtra môže objaviť víchrica.

Dôležité
  • NOC: teplota od 10 až do 15°C, údolia od 5 až do 10°C, vietor do 20 km/h, bez zrážok
  • DEŇ: teplota od 26 až do 31°C, sever do 24°C, vietor od 15 až do 35 km/h, nárazy do 60 km/h, zrážky do 3 mm a pri búrke ojedinele do 15 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku jasno až polojasno a na západe bude nad ránom miestami až oblačno. Nad ránom sa môže ojedinele objaviť aj hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 10 až do 15°C. V údoliach však bude väčšinou chladnejšie a teplota sa bude v údoliach pohybovať len od 5 až do 10°C.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať prevažne slabý a nad ránom na západe a severe miestami južný až juhozápadný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Na horách víchrica

Počas zajtrajšieho dňa bude malá a miestami aj prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele sa tiež môžu objaviť prehánky alebo slabý dážď. Výnimočne sa počas zajtrajšieho dňa môžu objaviť aj búrky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 26 až do 31°C. Na Orave, Liptove, hornom Spiši a hornom Gemeri a na Horehroní však bude chladnejšie a teplota sa bude pohybovať okolo 24°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 16°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať južný až juhozápadný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h. V nárazoch však môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 60 km/h. Nad pásmom lesa sa však neskôr môže miestami objaviť víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button