Bleskové správySlovenskoSprávy

Krajči varuje pred septembrovými dovolenkami. Bude sa meniť zoznam červených krajín

Pred dnešným rokovaním vlády to na tlačovej konferencii povedal minister zdravotníctva Marek Krajší.

Krajčí na tlačovej konferencii povedal, že by ľudia mali zvážiť cestovanie v septembri do obľúbených dovolenkových destinácií. Ktoré krajiny pribudnú medzi červené, sa však dozvieme až vo štvrtok.

“Avizujem, že nie je dobré si žiadne dovolenky plánovať na september do tých štandardných turistických destinácií. Nakoľko je situácia najmä v Chorvátsku veľmi kritická,” povedal minister zdravotníctva.

Minister chce zastaviť šírenie nákazy cez „superšíriteľov“. Podľa ministra ide o ľudí, s rizikovým správaním. “To sú ľudia s rizikovým správaním a zo všetkých infikovaných je takýchto 10 percent. My potrebujeme nastaviť opatrenia tak, aby táto skupina bola eliminovaná,” uviedol Marek Krajčí.

Krajčí zároveň povedal, že situácia je na Slovensku oveľa horšia ako bola v prípade prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19. Podľa Krajčiho aj z medializovaných prípadov nezodpovedného správania je možné, že v Bratislave sú ešte desiatky a možno aj stovky infikovaných ľudí.

Minister tiež upozornil, že je nemysliteľné aby ľudia chodili bez rúšok v MHD, do obchodov, či do klubov.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button