Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Naď odvolal riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice pre manažérske zlyhania

Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok končí pre zásadné manažérske zlyhania a pochybenia pri verejnom obstarávaní. Uviedol to dnes minister obrany.

Minister obrany SR Jaroslav Naď dnešným dňom odvolal Petra Vaněka z postu riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku. Dôvodom sú podľa ministra zásadné manažérske zlyhania spojené s porušením viacerých zákonov s veľkými finančnými dopadmi.
Šéf rezortu obrany o tom informoval počas tlačovej konferencie s tým, že bolo podané aj trestné oznámenie.

„Internou kontrolou sa zistilo, že vedenie vojenskej nemocnice hrubo pochybilo v množstve prípadov. Celkovo sa vďaka kontrole zo strany inšpekcie ministra obrany prišlo až na 58 konkrétnych pochybení. Podali sme tiež trestné oznámenie, ktoré prešetruje NAKA a je postupne dopĺňané o ďalšie zistenia. Po akciovej spoločnosti Horezza preto pochopiteľne dochádza k nevyhnutnej výmene na najvyššom manažérskom poste aj vo vojenskej nemocnici,“ povedal minister. Zároveň dodal, že na rezort obrany nastupoval so zásadami transparentnosti a efektívneho spravovania štátneho majetku a postupne s nimi konfrontuje celý rezort. „Ide o komplexnú prácu, ktorá si žiada svoj čas, no výsledky rozhodne stoja za to,“ uviedol.

Novým riaditeľom Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku bude Vladimír Lengvarský. Minister Naď ocenil jeho kvality ako vojaka, manažéra, aj ako lekára. „Ide o skúseného odborníka, ktorý pôsobí v Ozbrojených silách SR dlhé roky, pričom svoje manažérske schopnosti potvrdil ako hlavný lekár ozbrojených síl aj počas pandémie COVID-19. Verím, že nemocnica tak bude v dobrých rukách. Má moju plnú dôveru a teším sa na ďalšiu spoluprácu. Od 1. septembra bude mať Ústredná vojenská nemocnica opäť ako riaditeľa vojaka,“ zdôraznil minister Naď.

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN je vojenské zdravotnícke zariadenie, ktorého zriaďovateľom je Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button