Bleskové správySlovenskoSprávy

Policajti zadržali údajného strelca zo Štrbského plesa

Pred pár dňami sme polícia informovala o lúpeži, ku ktorej došlo v jednej z reštaurácií pri Štrbskom plese.

„Prípadu sa venovali popradskí policajti a aj vďaka vzájomnej spolupráci s policajtmi z Krajského riaditeľstva Policajného v Prešove sa lúpež podarilo objasniť,“ uviedla to polícia na Facebooku.

Policajný vyšetrovateľ na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 29 ročnému mužovi z okresu Vranov nad Topľou pre zločin lúpeže, ku ktorej došlo dňa 23.08.2020 v čase okolo 18.00 hod. v objekte Koliby Patria na Štrbskom Plese, kde obvinený muž pod hrozbou použitia strelnej zbrane a následných 2 výstrelov do stropu miestnosti kuchyne vzal z odkladacieho priestoru služobného vozidla mobilný telefón.

Jednému zamestnancovi vzal retiazku zo žltého kovu a druhému vzal hodinky. Páchateľ potom vošiel do budovy a v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu. Prešiel späť do reštaurácie a zo zásuvky pod pokladňou vzal finančnú hotovosť vo výške 1016,50 Eur a knihy objednávok. Z budovy odišiel opäť služobným vchodom smerom k jazeru. Pri tomto čine k zraneniu osôb nedošlo.

„Vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície bude spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby,“ doplnila polícia.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button