Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: hromadné podujatia aj akvaparky dostali stopku

Opatrenie sa po novom vzťahuje jednotne na všetky prevádzky, pričom doteraz sa vzťahovalo na maloobchod a prevádzky poskytujúce služby.

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje najmä na povinnosť umožniť vstup a pobyt v prevádzke a to vo vonkajších aj vo vnútorných priestoroch osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami.

„Táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov,“ dopĺňa Úrad verejného zdravotníctva SR.

Nové opatrenie obmedzuje sa maximálnu návštevnosť akvaparkov a kúpalísk na 1000 osôb v jednom okamihu. „Akvaparky a kúpaliská možno z epidemiologického hľadiska považovať za rizikové prevádzky – v priestore sa môže naraz zhromaždiť väčšie množstvo ľudí. Treba zohľadniť fakt, že na kúpaliskách a akvaparkoch nie je povinnosť nosiť rúška a blíži sa obdobie zvýšeného výskytu respiračných infektov,“ uvádza k obmedzeniu ÚVZ.

Úrad verejného zdravotníctva prikročil k obmedzeniu aj vzhľadom na to, že sa prikročilo k obmedzeniu maximálneho počtu ľudí na hromadných podujatiach na 1000 osôb v jednom okamihu, rovnaká hranica sa určila aj pre akvaparky a kúpaliská.

Od 1. septembra bude možné organizovať hromadné podujatia v interiéri len do 500 osôb v jednom okamihu a v exteriéri do 1000 osôb v jednom okamihu, pričom nosenie rúšok bude naďalej povinné na hromadných podujatiach v interiéri aj v exteriéri.

Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v čase začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom testu (nie rýchlotestu) na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín.

Z podmienok pre organizáciu hromadných podujatí vypadli predchádzajúce výnimky, ktoré umožňovali organizáciu hromadných podujatí s účasťou nad 1000 osôb.

Na základe epidemiologickej situácie v regióne môže v prípade potreby vydať v zmysle platnej legislatívy dodatočné opatrenia aj regionálny úrad verejného zdravotníctva príslušného územného obvodu.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button