OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Dnešné prípady: dohľadané kontakty a import zo zahraničia

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zaznamenali za včerajší deň 102 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z celkovo 4.360 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

Početnejší výskyt ochorení vo svojej územnej pôsobnosti evidujú za včerajší deň regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Michalovciach, Trenčíne, Dolnom Kubíne, v Žiline a Rožňave. Dnes pritom na Slovensku pribudlo až 102 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Bratislava

V rámci Bratislavského kraja ide o aktívne dohľadané kontakty už potvrdených prípadov, importy zo zahraničia, aj sporadické výskyty bez vzájomnej epidemiologickej súvislosti s už pozitívnymi osobami.

Michalovce

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti zväčša aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov z podchytených ohnísk nákazy.

Dolný Kubín a Námestovo

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne pre okresy Dolný Kubín a Námestovo, zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti importy zo zahraničia a aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov z podchytených ohnísk nákazy.

Žilina

V územnej pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Žiline ide zväčša o importy zo zahraničia a aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov z lokalizovaných ohnísk nákazy. Osoba s ochorením COVID-19 bola identifikovaná aj po testovaní v rámci predoperačného vyšetrenia. V niektorých prípadoch ešte prebieha epidemiologické vyšetrovanie.

Rožňava

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti potvrdené prípady ochorenia COVID-19, ktoré sú v epidemiologickej súvislosti s potvrdenými prípadmi z lokalizovaného ohniska nákazy.

Trenčín

V prípade Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne ide v jeho územnej pôsobnosti zväčša o aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov z monitorovaných ohnísk nákazy. V dvoch prípadoch sa uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.

Budú pribúdať?

„Epidemiológovia v regiónoch naďalej aktívne vyhľadávajú kontakty pozitívnych osôb, nariaďujú domácu izoláciu, zabezpečujú testovanie na ochorenie COVID-19 a všetky náležité protiepidemické opatrenia v súčinnosti so samosprávami a všetkými zainteresovanými stranami,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva na Facebooku.

Úrad verejného zdravotníctva uviedol, že sa zároveň odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizuje aj u suspektných osôb, osôb vracajúcich sa z rizikových krajín a ďalších osôb indikovaných na testovanie.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button