PočasieSlovenskoSprávy
Odporúčame

V sobotu teplota stúpne až na 33 stupňov

Čaká nás posledný horúci víkend. Cez deň teplota stúpne až na 33 stupňov Celzia. Na horiach hrozia víchrice.

Dôležité
  • NOC: teplota od 9 až do 15°C, západ od 15 až do 21°C, vietor do 25 km/h, zrážky do 3 a pri búrkach ojedinele okolo 15 mm
  • DEŇ: teplota od 28 až do 33°C, sever okolo 26°C, vietor od 5 až do 25 km/h, sever do 30 km/h, nárazy do 45 km/h, zrážky do 5 a pri búrkach ojedinele okolo 25 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensko jasno až polojasno. V západnej polovici Slovenska bude aj zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa tu môžu objaviť prehánky a výnimočne aj búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 9 až do 15°C. Na západe Slovenska však bude teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 15 až do 21°C.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať prevažne južný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h. Na západe a na Orave miestami dosiahne rýchlosť vetra okolo 25 km/h. Nad pásmom lesa bude postupne fúkať prudký vietor až víchrica.

Veľmi teplo

Počas zajtrajšieho dňa bude jasno až polojasno a miestami bude aj zväčšená oblačnosť a to najmä na západe a v Žilinskom kraji. Ojedinele sa môžu objaviť prehánky alebo aj intenzívne búrky.

Najvyššia denná teplota zajtra stúpne a bude sa pohybovať od 28 až do 33°C. Na krajnom západe a v Žilinskom kraji bude o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 26°C. Počas zajtrajšieho dňa bude veľmi teplo. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 18°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor od 5 až do 25 km/h. Na severe bude fúkať vietor ojedinele o rýchlosti do 30 km/h a tu v nárazoch  môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 45 km/h. Pri búrkach môže vietor prechodne zosilnieť. Nad pásmom lesa bude fúkať prudký až búrlivý vietor a spočiatku dňa až víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button