PočasieSlovenskoSprávy

V nedeľu bude mimoriadne teplo. Teplota stúpne až na 35 stupňov

V nedeľu platia pre mnohé okresy Slovenska výstrahy pred vysokými teplotami. V južných okresoch stúpne teplota až na 35 stupňov.

Dôležité
  • NOC: teplota od 15 až do 20°C, údolia do 13°C, slabý vietor, zrážky do 10 a pri búrkach v západnej polovici ojedinele 10 až 40 mm
  • DEŇ: teplota od 30 až do 35°C, sever do 28°C, vietor od 15 až do 35 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 10 a pri búrkach ojedinele 10 až 30 mm

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska jasno až polojasno. V západnej polovici bude aj zväčšená oblačnosť a tu sa miestami treba pripraviť na prehánky a búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Najnižšia nočná teplota sa bude na väčšine Slovenska pohybovať od 15 až do 20°C. V údoliach však bude ojedinele chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 13°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne slabý vietor, ktorý môže pri búrkach prechodne zosilnieť. Na hrebeňoch hôr nad pásmom lesa bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Mimoriadne teplo

Počas zajtrajšieho dňa bude jasno až polojasno a miestami aj zväčšená oblačnosť a to najmä v západnej polovici územia. Ojedinele sa môžu objaviť aj prehánky alebo aj intenzívne búrky. Počas zajtrajšieho dňa bude mimoriadne teplo.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 30 až do 35°C. Na Orave a pod Tatrami bude o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 28°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 20°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať spočiatku slabý a postupne prevažne južný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h, ktorý pri búrkach ešte zosilnie. Na horách bude fúkať prudký až búrlivý vietor a na hrebeňoch Tatier k večeru až víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button