OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy
Odporúčame

Pondelok: príde ochladenie, teploty klesnú a príde dážď

Prichádza ochladenie a najmä na západe príde dážď a prehánky. Cez deň bude o niekoľko stupňov chladnejšie a bude oblačno.

Dôležité
  • NOC: teplota od 13 až do 18°C, Abov, Zemplín do 20°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 44 km/h, zrážky do 5 a pri búrkach ojedinele 10 až 40 mm
  • DEŇ: teplota od 24 až do 30°C, západ a sever od 18 až do 24°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 3

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska prevažne polooblačno a prechodne až zamračené. Ojedinele sa v západnej polovici územia miestami objavia aj prehánky. Ojedinele sa však môžu vyskytnúť aj intenzívne búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 13 až do 18°C. V Above a na Zemplíne však bude väčšinou o niekoľko stupňov teplejšie a teplota sa bude pohybovať okolo 20°C.

V noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až do 55 km/h. Vietor sa v západnej polovici územia zmení na západný až severozápadný. Pri búrkach môže vietor prechodne zosilnieť. Nad pásmom lesa bude fúkať prudký vietor až víchrica.

Prichádza ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska prevažne polooblačno a popoludní pribúdanie oblačnosti. Ojedinele sa môžu objaviť prehánky. Príde ochladenie chladenie.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 24 až do 30°C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši však bude väčšinou chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 18 až do 24°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať od 10°C až do 14°C na východe.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný až severozápadný, ktorý sa k večeru zmení až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch môže vietor zosilnieť až na 55 km/h. Na východe Slovenska bude po väčšinu dňa fúkať južný až juhozápadný vietor o rýchlosti do 20 km/h. Nad pásmom lesa bude ráno ešte fúkať prudký vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button