Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: V okrese Michalovce budú platiť prísnejšie opatrenia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach vydal opatrenie, ktoré sprísňuje už vydané nariadenia. Opatrenie ešte viac obmedzí hromadné podujatia a posúva tiež nástup do školy.

Nový školský rok nezačne vo všetkých školách 2. septembra ako ešte pred nedávnom vyhlásil minister školstva Branislav Gröhling. Minimálne v obci Staré v okrese Michalovce sa pre opatrenie okresných hygienikov bude posúvať.

Po nariadení hygienikov platí pre všetky osoby od 3 do 19 rokov povinná domáca izolácia a to bez ohľadu na to, či boli alebo neboli v kontakte s infikovanou osobou. Začiatok školského roka sa tak v tejto obci posunie minimálne o dva týždne.

„Podľa ustanovenia § 12 ods. 2 písm. f) zákona Č. 355/2007 Z. z. sa všetkým fyzickým osobám s trvalým pobytom v obci Staré od 3 roku veku do 19 roku veku, ktorí navštevujú predškolské a školské zariadenia nariaďuje domáca izolácia, ich zákonní zástupcovia sú povinní priebežne monitorovať ich zdravotný stav a v prípade podozrenia na respiračné ochorenie kontaktovať poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v špecializačnom odbore pediatria,“ uvádza sa v texte opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Michalovciach.

Okresní hygienici však sprísnili aj opatrenie, ktoré sa týka hromadných podujatí. Hromadné podujatia v exteriéri budú môcť mať v celom okrese Michalovce maximálne 500 účastníkov. Podujatia v interiéri budú môcť mať iba 250 účastníkov. Hygienici na hromadných podujatiach zároveň zakázali aj podávanie akéhokoľvek občerstvenia s výnimkou občerstvenia pre športovcov.

Hygienici však obmedzili hromadné podujatia aj časovo. Všetky hromadné podujatia tak musia v okrese Michalovce skončiť najneskôr o 23.00 hodine. Hygienici tiež odporúčali obmedziť otváracie hodiny rizikových prevádzok ako sú bary a reštaurácie rovnako len do 23.00 hodiny.

Posledným opatrením v okrese Michalovce bude zákaz návštev v domovoch sociálnych služieb. Ten sa bude týkať štátnych aj súkromných poskytovateľov. Tieto opatrenia pritom budú platiť až do 13.09.2020.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach vydal opatrenia dnes ako reakciu na vysoký počet potvrdených nových prípadov ochorenia COVID-19 za dnes. Na rozdiel od prvej vlny pandémie majú byť opatrenia pre druhú vlnu pandémie viac lokalizované do ohnísk nákazy.

Cez
Opatrenie RÚVZ Michalovce
Viac

Podobné články

Back to top button