Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Letecké opravovne Trenčín bude riadiť Ľubomír Galko

Štátna akciová spoločnosť Letecké opravovne Trenčín bude mať od 1.9.2020 nového generálneho riaditeľa.

Minister obrany SR Jaroslav Naď poveril až do riadneho výberového konania jej riadením Ľubomíra Galka. Ten nahradí doterajšieho generálneho riaditeľa Vladimíra Šimanského aj vo funkcii predsedu predstavenstva spoločnosti.

„Ľubomír Galko má nepopierateľný kredit v boji proti korupcii a tiež bohaté manažérske skúsenosti z rôznych oblastí – okrem toho, že dôkladne pozná prostredie rezortu obrany z čias pôsobenia na poste ministra, bol tiež poslancom Národnej rady SR a manažérom v súkromných spoločnostiach,“ uviedol k výmene vedenia trenčianskych opravovní minister obrany SR Jaroslav Naď a doplnil, že Ľ. Galko získal na pozíciu aj adekvátne bezpečnostné preverenie.

Šéf rezortu obrany chce využiť skúsenosti Ľ. Galka na boj s korupciou a stransparentnenie procesov v rámci štátneho podniku. „V minulosti išiel po takýchto prípadoch veľmi tvrdo, a preto sa spolieham, že bude takýmto spôsobom pristupovať aj v rámci Leteckých opravovní Trenčín. Tie sú totiž po manažmente bývalého vedenia rezortu vo veľmi zlých číslach a v stave, ktorý s transparentnosťou nemá veľa spoločného,“ zdôraznil. Zároveň dodal, že v odôvodnených a potrebných výmenách na vedúcich postoch v rámci ministerstva obrany bude pokračovať aj naďalej.

„Riadne výberové konanie na post generálneho riaditeľa Leteckých opravovní Trenčín sa uskutoční v priebehu šiestich mesiacov,“ informovalo ministerstvo obrany.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button