Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Policajný zbor bude dočasne viesť Peter Kovařík

Do funkcie nastúpi v utorok 1. septembra. Na tlačovej konferencii v pondelok 31. augusta 2020 to oficiálne oznámil minister vnútra Roman Mikulec.

Peter Kovařík pracoval viac ako 30 rokov v polícii na rôznych pozíciách. V poslednej dobe pôsobil ako generálny riaditeľ Sekcie prevencie, korupcie a krízového manažmentu a súčasne ako riaditeľ Kancelárie Bezpečnostnej rady na Úrade vlády SR.

Vo svojej funkcii chce Peter Kovařík posilniť dôveryhodnosť policajného zboru, aby sa posunul od represívnej formy do formy podpory a dôvery vo vzťahu k občanom. “Chcem počúvať policajtov na základných útvaroch, aby som vedel, s akými starosťami sa boria,” povedal počas tlačovej konferencie. 

Pre Petra Kovaříka nie sú personálne zmeny v Policajnom zbore otázkou, ktorú treba momentálne riešiť. “Treba citlivo vnímať, že som dočasne poverený a nevidím dôvod, aby som začal s personálnymi zmenami,” poznamenal.   

Zdroj
Ministerstvo vnútra
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button