Bleskové správySlovenskoSprávySvet

Rusko vyhostilo troch slovenských diplomatov ako odvetu za vyhostenie Rusov

Ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo vyhostenie troch slovenských diplomatov. Ide o odvetu za podobný krok Slovenska.

Rusko vyhostilo troch slovenských diplomatov, ktorí pracovali na slovenskom veľvyslanectve v Moskve. Podľa ruskej strany ide o odvetu za vyhostenie troch ruských diplomatov zo Slovenska.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí si dnes predvolalo slovenského veľvyslanca v Moskve. Slovenskému veľvyslancovi vyjadrilo ruské ministerstvo “rozhodný protest v súvislosti s neodôvodneným vyhostením troch diplomatických pracovníkov ruského veľvyslanectva na Slovensku”.

Slovenská diplomacia takýto krok očakávala ako uviedol dnes slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Podľa Korčoka však nešlo o adekvátnu odpoveď Ruska.

“Zdôrazňujem, že Slovenská republika vysiela na diplomatické posty diplomatov, ktorých úlohou je výlučne usilovať sa o rozvoj bilaterálnych vzťahov a spoluprácu s Ruskou federáciou. Želám si v tejto relácii v budúcnosti lepšie správy a pozitívne výsledky, ktoré budú dosahované na základe striktného dodržiavania viedenskej konvencie o diplomatických stykoch,” povedal k vyhosteniu slovenských diplomatov Ivan Korčok.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button