PočasieSlovenskoSprávy

V utorok teplota ešte klesne a bude daždivý

V prvý septembrový deň príde ďalšie ochladenie. Teplota cez deň na západe a na severnom Slovensku klesne len k 18 stupňom. Utorok bude aj daždivý.

Dôležité
  • NOC: teplota od 10 až do 15°C, juhovýchod 17°C, vietor od 15 až do 40 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky až do 20 mm a ojedinele okolo 30 mm
  • DEŇ: teplota od 18 až do 23°C, západ a sever od 14 až do 18°C, vietor od 10 až do 40 km/h, nárazy do 60 km/h, zrážky až do 20 mm a ojedinele okolo 30 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku väčšinou oblačno až zamračené a postupne sa na väčšine územia treba pripraviť na dážď, prehánky a ojedinele sa môžu objaviť aj búrky. Lokálne môžu byť aj výdatné zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 10 až do 15°C. Na juhovýchode bude miestami o niečo teplejšie a teplota sa bude pohybovať okolo 17°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska prevažne severný vietor od 15 až do 40 km/h. V nárazoch môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 55 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor.

Ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska veľká oblačnosť až zamračené s dažďom alebo prehánkami. Výnimočne sa môžu objaviť aj búrky. Miestami sa môžu objaviť aj výdatné zrážky. Príde tiež ďalšie ochladenie.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 18 až do 23°C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji na Horehroní a hornom Spiši však bude zajtra chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 14 až do 18°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude od 8°C na západe až po 12°C na východe.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Vietor sa popoludní na Záhorí a v okolí Bratislavy zmení na severozápadný o rýchlosti od 20 až do 40 km/h, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. Na strednom a východnom Slovensku bude popoludní vietor miestami slabnúť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button