SlovenskoSprávy

Zmeny v bratislavskej MHD od 1. a 7. septembra 2020

Bratislavský dopravný podnik dnes informoval o zmenách v MHD od septembra. Linky sa po koronakríze vrátia do normálu.

Bratislavská MHD sa vráti od septembra postupne do normálu. Linky začnú opäť premávať podľa cestovného poriadku „pracovný deň – školský rok“. Po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19 totiž bratislavská MHD prešla, aj kvôli zníženiu počtu cestujúcich, na „prázdninový interval“ premávky spojov.

„Vážení cestujúci, od začiatku septembra 2020 pristupujeme k nasledujúcim zmenám a zlepšeniam mestskej hromadnej dopravy. Tešiť sa môžete najmä na posilnené intervaly a kapacitu vybraných liniek,“ uviedol na webe Dopravný podnik Bratislava.

Zmeny od 1. septembra:

 • Linka 61: V súvislosti s nasadením nových letiskových autobusov príde k výraznému zlepšeniu intervalu v čase dopravnej špičky. Ráno budú spoje premávať každých 6 minút (v súčasnosti každých 8 minút) a odpoludnia každých 7 – 8 minút (v súčasnosti každých 15 minút). Cestovný poriadok bude aj naďalej v spoločnom úseku trasy prioritne koordinovaný s linkou 63 a počas špičky aj s linkou 74. Nové autobusy budú mať úpravu na prepravu väčšieho množstva batožiny pre cestujúcich prichádzajúcich z letiska, resp. z hlavnej železničnej stanice.
 • Linky 83 a 84: S prihliadnutím k pokračujúcej výluke električiek v Dúbravke bude až do ukončenia rekonštrukcie zlepšený interval na obidvoch linkách v špičkách. Ráno budú mať obe linky na spoločnom úseku následný interval 3 minúty, popoludní 3 – 4 minúty. Týmto opatrením sa podľa DPB dosiahne ďalšie navýšenie kapacity priamych spojení medzi Dúbravkou a centrom mesta. Na obidve linky budú aj naďalej vypravované (s výnimkou večerných hodín) výlučne najviac kapacitné vozidlá Mercedes CapaCity.
 • Linka 32: Pre posilnenie kapacity a zvýšenie komfortu počas pokračujúcej modernizácie električkovej trate nasadí DPB na všetky spoje aj počas pracovných dní kĺbové vozidlá.
 • Linka 210: Vzhľadom k dlhodobo rastúcej vyťaženosti bude na tejto linke výrazne zlepšený interval medzi spojmi v pracovných dňoch školského roka. V exponovanej časti dňa bude premávať každých 7,5 minúty (doteraz 10 minút) a v čase najsilnejšieho dopytu počas rannej špičky každých 6 minút (doteraz každých 7,5 minúty). Počet spojov sa tak zvýši o 25% až 33%.
 • Linka 211: Pre skrátenie čakacích dôb v prestupnom uzle Patrónka prichádza k zahusteniu intervalu, čím sa dosiahne komfortnejšie spojenie západných častí mesta s nemocnicami a ústavmi na Kramároch.
 • Linky 31, 131 a 184: Posilnenie týchto liniek nastane k termínu začiatku výuky na vysokých školách.

Aj ďalšie zmeny

Dňa 7. septembra príde ku spusteniu električkovej dopravy na Komisárky a zároveň začne rekonštrukcia električkovej trate v uzle Americké nám. a Blumentál.

Zmeny od 7. septembra:

 • Linka 3: Bude medzi zastávkami Rača, Komisárky a Petržalka, Jungmannova premávať obojsmerne cez Vazovovu, Krížnu ul. a Americké námestie. Obslúži všetky zastávky na trase vrátane občasnej zastávky Vazovova.
 • Linka 7: Bude premávať po trase Rača, Komisárky, resp. ŽST Vinohrady cez Račiansku, Vazovovu, Krížnu, Trnavské mýto, Vajnorskú na ŽST Nové Mesto. Obslúži všetky zastávky na trase vrátane občasnej zastávky Vazovova.
 • Linka 9: Bude medzi zastávkami Chatam Sófer a Ružinov, Astronomická premávať obojsmerne cez Námestie SNP, Špitálsku a Krížnu ul. Obslúži všetky zastávky na trase.
 • Linky 52, 56 a 65: Budú premávať po svojich bežných trasách.
 • Linka náhradnej dopravy X55 po obnovení premávky električiek na Komisárky znaikne.
 • Linky 31 a 94: Budú premávať na náhradnú priebežnú konečnú zastávku Blumentál na Vazovovej ul. (pri gymnáziu). Následne pokračujú priamo po Vazovovej ul., kde obslúžia zastávku Vazovova (spoločnú s linkami 3 a 7), následne Krížnu ulicu, kde obslúžia zastávku Americké námestie a po obslúžení zastávky Kollárovo nám. sa napoja na svoje trasy vrátane obslúženia zastávky Kollárovo námestie na Nám. 1. mája.
 • Linky 39 a N55: V smere Súhvezdná / Na pántoch po obslúžení zastávky Kollárovo nám. pokračujú priamo po ulici Námestie Slobody a Mýtnej vpravo na Vazovovu ul., kde obslúžia zastávku Blumentál v náhradnej polohe pred križovatkou s Radlinského ul. (pri gymnáziu), následne pokračujú vľavo na Radlinského ul., a od zastávky „Račianske mýto“ po riadnych trasách. V smere Cintorín Slávičie údolie / Hlavná stanica premávajú bezo zmeny.
Zdroj
DPB
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button