Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: pribudli dve úmrtia. Ministerstvo zdravotníctva ich zatiaľ nezapočíta

Na Slovensku zrejme pribudli dve ďalšie úmrtia v súvislosti s ochorením COVID-19. Ministerstvo zdravotníctva však zatiaľ tieto úmrtia nepotvrdilo.

Na Slovensku zrejme pribudli dve úmrtia na ochorenie COVID-19. Informovala o tom Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku. Malo ísť o dvoch pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Ministerstvo zdravotníctva však úmrtia oficiálne nepotvrdilo. Podľa tlačovej hovorkyne ministerstva, bude rezort čakať až na výsledok pitvy oboch zomrelých pacientov. “Ministerstvo oznamuje pribudnutie úmrtia v súvislosti s COVID-19 až v nadväznosti na to, ako to potvrdí pitva zosnulého,” spresnila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

V prvom prípade by malo ísť o 80-ročnú pacientku z Tvrdošína, ktorá trpela viacerými ochoreniami. V druhom prípade išlo len o 62-ročného muža z obce Lúčky, ktorý sa v polovici augusta vrátil z dovolenky v Chorvátsku. Podľa predbežných informácií muž netrpel žiadnymi inými vážnymi ochoreniami.

Oficiálne štatistiky zatiaľ zostali nezmenené a počet potvrdených úmrtí na ochorenie COVID-19 zatiaľ zostáva na čísle 33. Naposledy pribudli dve úmrtia v polovici augusta, kedy išlo rovnako o dvoch pacientov. Jeden sa liečil v Košiciach a druhý v Prešove.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button