Bleskové správySprávySvet

Občania krajín V4 môžu vstúpiť do Maďarska. Musia mať negatívny test

Občania krajín V4 môžu naďalej vstúpiť do Maďarska, ak sa preukážu negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Občania Česka, Slovenska a Poľska môžu do Maďarska vstúpiť aj v prípade, ak tam nemajú trvalý pobyt. Podmienkou je však, že musia mať v Maďarsku rezervované ubytovanie.

Musia sa však preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Negatívny test na ochorenie COVID-19 nesmie byť starší ako päť dní. Výnimka pre vstup platí len pre občanov krajín V4.

Od 1. septembra 2020 totiž platí zákaz vstupu do Maďarska, iným ako maďarským občanom. Do Maďarska môžu vstúpiť aj cudzinci s oprávnením na trvalý pobyt na území Maďarska a ich rodinní príslušníci, ak sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.

Do Maďarka môžu vstúpiť aj pendleri. Podmienkou je však limit 30 kilometrov od hraníc. Ak bývate v Maďarsku musíte sa preukázať tzv. lakcim kartou.

Hranice uzatvorila od 1. septembra aj Ukrajina, ktorá rovnako na svoje územie nevpúšťa cudzincov. Boris Kollár po rokovaní s českým a rakúskym predsedom parlamentu vyhlásil, že Slovensko, Česko ani Rakúsko sa k podobnému kroku nechystajú.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button