PočasieSlovenskoSprávy

Streda: chladný a daždivý začiatok školského roka

Zajtra nás čaká chladný a daždivý začiatok nového školského roka. Na vrcholoch Tatier sa môže dokonca objaviť sneženie.

Dôležité
  • NOC: teplota od 8 až do 13°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 45 km/h, zrážky do 5 mm a ojedinele 5 až 20 mm
  • DEŇ: teplota od 17 až do 22°C, sever okolo 15°C, vietor od 10 až do 25 km/h, zrážky do 3 mm a vo východnej polovici ojedinele okolo 10 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na východe Slovenska bude ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky a na vrcholoch Tatier dokonca aj sneženie.

Na juhozápade budú zrážky len ojedinele a postupne tu nastane zmenšovanie oblačnosti. Nadránom sa môže ojedinele objaviť hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude na väčšine územia Slovenska pohybovať od 8 až do 13°C. Na juhovýchode Slovenska však bude ojedinele teplejšie.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne slabý vietor. Na západe Slovenska bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h a tu spočiatku v nárazoch môže ojedinele rýchlosť vetra dosiahnuť až 45 km/h.

Chladný začiatok

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne veľká oblačnosť. Na západnom a neskôr aj na strednom Slovensku bude zmenšená oblačnosť. Vo východnej polovici miestami a inde iba ojedinele sa objaví dážď alebo prehánky a na vrcholoch Tatier dokonca aj sneženie. Zrána sa ojedinele objaví aj hmla.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 17 až do 22°C. Na severe Slovenska však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 15°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 8°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať prevažne slabý vietor a na juhozápade severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button