OdporúčameSlovenskoSprávy

Utorkový kvíz: čo viete o zmenách v opatreniach od 1. septembra?

Už od dnes platia nové opatrenia a mení sa tiež zoznam červených krajín. Overte si svoje vedomosti o zmenách aby vás nič neprekvapilo.

Konzílium odborníkov prijalo od 1. septembra viacero zmien v opatreniach. Zmenil sa tiež zoznam červených krajín. Pri návrate z týchto krajín sa musíte ohlásiť na príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva a čaká vás aj povinný test. Nevyhnete sa ani domácej karanténe.

Aby vás od septembra nič neprekvapilo môžete si vaše vedomosti otestovať v našom utorkovom kvíze.

Utorkový kvíz

Krok 1 z 8

Od dnes platia v opatreniach mnohé zmeny. Konzílium odborníkov rozhodlo o zaradení viacerých krajín na červený zoznam. Po návrate z týchto krajín vás čaká povinná karanténa a musíte sa tiež podrobiť testu na ochorenie COVID-19.

Nové povinnosti pribudli aj pre zamestnávateľov, ktorí budú musieť kontrolovať dodržiavanie karantény a absolvovanie testu na COVID-19. Zmeny sa však dotkli aj hromadných podujatí a akvaparkov. A nové opatrenie sa týka nosenia rúšok, kde skončili viaceré výnimky. Špeciálne opatrenia platia pre okres Michalovce, kde sa objavilo veľa nových prípadov ochorenia COVID-19.

Viac

Utorkový kvíz

Každý utorok pre vás pripravuje nový kvíz v ktorom si môžete otestovať vaše vedomosti a znalosti. Niekedy je kvíz o Slovensku, inokedy načrieme do histórie a občas sa pozrieme na aktuálne témy. Máte nápad na kvíz? Tak nám napíšte na portal@stalosa.sk.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button