Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Pribudli štyri potvrdené úmrtia

Na Slovensku potvrdili až štyri nové prípady úmrtia. Ministerstvo zdravotníctva o nich dva týždne mlčalo, čakalo totiž na výsledky súdnej pitvy.

Na Slovensku pribudli štyri potvrdené úmrtia v súvislosti s ochorením COVID-19. Celkovo tak na Slovensku evidujeme 37 úmrtí. Štyri nové úmrtia sú potvrdené na základe vykonaných pitiev zosnulých a všetkých indikovaných pomocných laboratórnych vyšetrovacích metód. 

Na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrela 22. augusta 89-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Prešove, 23. augusta 78-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, v rovnaký deň 83-ročný muž vo Fakultnej nemocnici v Prešove a 30. augusta 64-ročný muž v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.

V týchto počtoch pritom ešte nie sú započítané dve ďalšie úmrtia, o ktorých včera informovala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku. Slovenské ministerstvo zdravotníctva totiž o úmrtiach oficiálne informuje až po vykonaní súdnej pitvy, ktorá potvrdí príčinu úmrtia.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 73 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 11 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 7 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných v našej krajine doteraz je 4.042 a počet ukončených laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2 dosiahol počet 340.123.

Počet aktívnych prípadov na Slovensku stúpol na 1.482.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button