SlovenskoSprávyTlačové správyVideá

Do školských lavíc zasadne 692 950 žiakov

S rúškami, v odstupoch a po skupinách – základné a stredné školy na Slovensku dnes otvorili deťom triedy.

V tomto roku ich bude navštevovať 692.950 žiakov. Do školských lavíc zasadne úplne prvý raz 59.229 detí – prvákov základných škôl.

Minister školstva Branislav Gröhling privítal žiakov a otvoril školský rok 2020/2021 na základnej škole s najväčším počtom žiakov na Slovensku – Základnej škole kpt. Jána Nálepku v Stupave. 

„Verím, že v rámci opatrení, ktoré nastavil Úrad verejného zdravotníctva SR to všetko zvládneme,“ vyhlásil minister školstva, vedy, výskumu a športu B. Gröhling.

Posunutý začiatok školského roka z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie je podľa informácií regionálnych úradov verejného zdravotníctva zatiaľ na štyroch školách. Vývoj situácie bude ministerstvo školstva priebežne sledovať spolu s ministerstvom zdravotníctva. 

„Budeme prijímať všetky požiadavky zo škôl a verím, že odborníci v piatok dajú ďalšie odporúčania,“ informoval šéf rezortu školstva. Zopakoval tiež, že miesto plošného zatvárania škôl budú odborníci postupovať lokálne – na úrovni škôl či dokonca tried.

Vedenia škôl na nový školský rok pripravili bezpečnostné a preventívne opatrenia, ktoré majú minimalizovať riziko šírenia koronavírusu medzi žiakmi a učiteľmi. Podrobné odporúčania pre školy, rodičov či pedagógov zverejnilo ministerstvo školstva v manuáloch na webe minedu.sk aj na portáli Učíme na diaľku. 

„Od dnešného dňa na portáli Učíme na diaľku spúšťame aj nový informačno-vzdelávací portál EDU TV, kde budeme zverejňovať napríklad rozhovory s odborníkmi alebo inštruktážne videá,“ upozornil minister.

Cieľom novej internetovej platformy je poskytnúť verejnosti čo najviac dôležitých informácií o rezorte. Branislav Gröhling súčasne vyzval rodičov, aby si dávali pozor na dezinformačné médiá.

„Chcem poprosiť nás všetkých, keď zvládneme prvé dva týždne, zvládneme aj všetky ďalšie týždne a ja verím, že červenú fázu na školách nebudeme musieť realizovať,“ uzavrel šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Štatistické informácie o počte žiakov v školskom roku 2020/2021:

  • Počet žiakov základných škôl a stredných škôl (vrátane špeciálnych) – 692.950
  • Nárast celkového počtu žiakov ZŠ a SŠ v porovnaní s rokom 2019/2020 – 10.396
  • Počet žiakov 1. ročníka základných škôl – 59.229
  • Počet žiakov ZŠ celkovo (vrátane špeciálnych) – 497.425
  • Nárast celkového počtu žiakov ZŠ v porovnaní s rokom 2019/2020 – 17.212
  • Počet žiakov 1. ročníka stredných škôl – 39.387
  • Počet žiakov SŠ celkovo (vrátane špeciálnych) – 195.525
  • Pokles celkového počtu žiakov SŠ v porovnaní s rokom 2019/2020 – 6.816
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button