Bleskové správySlovenskoSprávy

Vlaky do a z Maďarska budú premávať naďalej

Vlaky do a z Maďarska budú premávať naďalej. Informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko na svojej webovej stránke.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojom webe informovala, že od 1. 9. 2020 budú všetky vlaky medzi Slovenskom a Maďarskom aj napriek obmedzeniam vstupu do Maďarska iniciovaných maďarskou stranou vedené bez obmedzení v zmysle cestovného poriadku.

To znamená, že bez obmedzení budú vedené všetky vlaky kategórie EC a EN na linke Praha – Bratislava – Štúrovo – Budapešť, na EC linke Košice – Hidasnémeti – Miskolc – Budapešť, ako aj regionálne vlaky na linke Bratislava-Petržalka – Rajka – Hegyeshalom.

Obmedzené bude iba vedenie lôžkových a ležadlových vozňov na trati Budapešť – Praha a Budapešť – Varšava vo vlakoch EN 476/477, ktoré od 1. 9. 2020 nebudú vedené v smere do Budapešti a od 2. 9. 2020 v smere z Budapešti do Prahy.

Vozne na sedenie v uvedenom vlaku budú vedené bez obmedzenia na všetkých tratiach (Praha/Varšava/Berlín). Taktiež je pozastavená prevádzka reštauračných vozňov vo vlaku EC 172/173 a EC 130/131.

Maďarsko sa rozhodlo od 1. septembra uzatvoriť svoje hranice pre cudzincov. Včera zároveň informovalo, že v zjednodušenom režime umožní Maďarsko vstup občanom krajín V4.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button