Bleskové správySlovenskoSprávy

Korčok si dnes predvolal belgického veľvyslanca

Odovzdal mu včera schválené uznesenie Národnou radou SR, v ktorom vyjadrili slovenskí poslanci znepokojenie nad smrťou Slováka Jozefa Chovanca na belgickom letisku.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok, si dnes predvolal belgického veľvyslanca aby mu odovzdal uznesie, ktoré včera prijala Národná rada SR. Poslanci v uznesení vyjadrili znepokojenie nad postupom belgických úradov v prípade brutálneho zásahu belgických policajtov proti slovenskému občanovi Jozefovi Chovancovi.

„Dnes som si predvolal veľvyslanca Belgického kráľovstva pre Slovenskú republiku so sídlom vo Viedni, aby som mu odovzdal včerajšie uznesenie Národnej rady SR k tragickému prípadu pána Chovanca, toto uznesenie sa totiž obracia aj na orgány a inštitúcie Belgického kráľovstva,“ uviedol Ivan Korčok na Facebooku.

„Osobitne som zdôraznil, že málokedy má rozhodnutie, uznesenie alebo vyhlásenie nášho parlamentu taký silný mandát, takú silnú podporu, takú veľkú naliehavosť a je za ním taká silná politická aj občianska zhoda ako v tomto prípade. Požiadal som ho, aby tlmočil tento silný odkaz slovenského parlamentu belgickej strane, a že z našej strany očakávame predovšetkým rýchlosť a transparentnosť konania belgických orgánov,“ doplnil Ivan Korčok.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button