Bleskové správySlovenskoSprávy

Prvé krajské veľkokapacitné mobilné odberové miesto je v prevádzke

V Bratislave spustili do prevádzky prvé veľkokapacitné odberové miesto, ktoré zvládne denne otestovať až 600 ľudí na COVID-19.

​Prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie COVID-19 je už v prevádzke v Bratislave, prví ľudia sa v ňom na ochorenie COVID-19 otestovali včera. Nachádza sa v priestoroch areálu štadiónu bývalého FK Inter Bratislava a je prvé svojho druhu na Slovensku.

„Dnes ráno som sa bol znovu osobne pozrieť priamo na mieste, veľkokapacitné mobilné odberové miesto bez problémov funguje v praxi a touto cestou by som rád poďakoval všetkým, ktorí na projekte participujú. Cieľom postupného vytvorenia veľkokapacitných MOM je, aby sme boli zodpovedne pripravení a dokázali zvládnuť otestovať na jednom mieste v prípade potreby stovky ľudí. Prvé veľkokapacitné miesto v našej krajine, ako sme dnes videli, už naplno funguje v Bratislave, pričom v prípade potreby dokáže denne zvládnuť otestovať 500 až 600 ľudí,“ zhrnul minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Mobilné odberné miesto sa nachádza v priestoroch pri zadnom parkovisku v areáli štadiónu Inter (vchod z Trnavskej ulice, od obchodného domu Kaufland). Na miesto navedú obyvateľov tabule.

„Veľkokapacitné mobilné odberné miesto funguje v dvoch zmenách. Odbery sú prispôsobené pre peších, ale aj pre tých, ktorí prídu autom, k dispozícii je tak testovanie formou tzv. drive-thru. Rád by som upozornil, že odbery sú vykonané iba ľuďom s platným Covid-passom prideleným práve na toto miesto, o vyšetrenie je preto potrebné požiadať prostredníctvom elektronického formulára na www.korona.gov.sk,“ povedal generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter Bielik.

Veľkokapacitná MOM v Bratislave je k dispozícii sedem dní v týždni v časoch od 7:30 do 11:30 h a popoludní od 13:00 do 17:00 h, sú v nej testovaní pacienti nad 10 rokov. MOM postupne pribudnú aj v ďalších krajských mestách.

Viac

Podobné články

Back to top button