Bleskové správySprávySvet

V Česku zaznamenali rekordný počet nových prípadov

V susednej Českej republike za včerajší deň zaznamenali rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19.

V Česku za včerajší deň potvrdili až 650 nových prípadov ochorenia COVID-19. Nákazu vírusom SARS-CoV-2 potvrdili testy aj českej hlavnej hygieničke Jarmile Rážovej a v karanténe tak skončil aj český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Počet pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 v susednej Českej republike pribúda najrýchlejšie spomedzi okolitých krajín.

COVID-19 – Česko
Počet prípadov v Česku
Prípadov
323 673
Úmrtia
3 078
Aktívne
183 020
Vyliečení
137 575
Posledná aktualizácia: 31. októbra 2020 o 17:21

Počet aktuálne chorých v Česku dosiahol už viac ako sedemtisíc ľudí, keď po včerajšom náraste počtu prípadov dosiahol 7.022 ľudí. Stúpa však aj počet hospitalizovaných pacientov v nemocniciach. Pribúda pritom aj pacientov vo vážnom stave.

Od začiatku augusta stúpol počet hospitalizovaných pacientov na 172 a až 40 z nich malo vážny priebeh ochorenia. Slovensko zatiaľ Česko nezaradilo medzi rizikové krajiny a to aj napriek vysokému počtu nových prípadov. Červené sú zatiaľ len dva regióny v Česku – Praha a Kraj Vysočina.

Viac

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button